Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Telefonunuzla En Etkili Video İçerikler Nasıl Hazırlanır?
0
Her telefon, aynı kaliteye ve potansiyele sahip değildir. Ama güzel hikayeler ve bazı ipuçlarıyla etkili videolar elde edilebilir.Peki, cep telefonlarıyla daha etkili videoları nasıl hazırlayabiliriz?

Video içerikleri, pazarlama konusunda zaman geçtikçe yükseliyor. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki video içerikler, görsel strateji açısından önemli bir faktör. Günümüzde mobil kullanımı oldukça yaygın. Çünkü kullanımının daha kolay ve hızlı olması cazip geliyor. Peki, cep telefonlarıyla daha etkili videoları nasıl hazırlayabiliriz?

Her telefon, aynı kaliteye ve potansiyele sahip değildir. Ama güzel hikayeler ve bazı ipuçlarıyla etkili videolar elde edilebilir. Burada anahtar videonun hikayesi ve hızıdır.

Telefonunuzdan Vine ve Instagram gibi uygulamaları kullanarak kısa videolar çekmeniz oldukça kolay. Belki bu kısa süreli çekimler ile nasıl güzel videolar çekilebilir diye düşünüyorsunuzdur ama bu kısa süreli videolar gayet yaratıcı hale getirilebilir.

Kendinize İlham Verin

Daha creative şeyler bulmaya çalışın. Ne olduğu çok önemli değildir. Önemli olan konseptinizin sağlam olmasıdır. İlginç bir fikir, videoyu harikulade kılabilir. Ve çekim teknikleri çok önemli! Artist Bir çekim için storyboardlar kullanabilirsiniz. Bu şekilde videonuz daha profesyonel bir görünüm kazanabilir.

Dikey Boyutta Videolar Çekmekten Kaçının!

Günümüzde video kalitesi oldukça arttı. Tüm standartlar 16. 09 boyutunu ve üzerini sağlıyor. Bu yüzden videolarınızı, telefonlarınızı dikey tutarak hazırlamalısınız. Bu hareket videonuzun bütün estetikliğini yok edebilir. Yatay çekimlerle daha fazla etkileşim sağlayabileceğinizi öneriyoruz. Ve ek olarak videonuzun ters çekilmediğinden emin olun!

Mikrofonunuzu Kapatmamaya Özen Gösterin!

Elinizi telefona nasıl yerleştirdiğiniz çok önemli. Yanlış bir hareketle mikrofonu kapatmanız durumunda videonuzun sesi gidebilir. Ve bu sesli videolarda mutlaka istemediğiniz bir durum.. Telefon kılıfları da bazen mikrofonun kapanmasına neden olabiliyor. Kılıf üreticileri bazen bunu es geçebiliyor. Ama siz geçmezseniz güzel olur  🙂 Doğru kılıfın seçilmesi durumu da ayrıca önemli bir konu.

Doğru Teknikler Kullanın!

Yeni ürünlerde çeşitli kalitede videolar hazırlanabiliyor. Eğer videonuzu sosyal mecralarda paylaşacaksanız, video yeteneklerinin çok üstün olmasına gerek yok. Çünkü bu bağlantılar paylaşılırken sizi zorlayabilir ve vaktinizi alabilir. Diğer yandan video kalitesi ne kadar üstün olursa olsun, bu videolar sosyal mecralarda paylaşılacaksa eğer, uygulamalar video ölçütünü kendilerine göre ayarladıkları için bizim yaptığımız ayarlamaların bir anlamı kalmıyor. Videolarımızın görüntü kalitesini kaybetmemesi için doğru ayarlamaları yapmalıyız.

Ses Ayarlarına Dikkat Edin!

Çok sık karşılaştığımız yanlışlardan biri de video çekerken, videoyu çeken kişinin kendi ses kontrolünü ayarlayamama durumudur. Nefes alıp verirken çıkardığımız sesler ya da konuşurken ki ani sesler videoyu çekme amacımızdaki olayın önüne geçebilir. İzleyenlerin videodakileri anlayabilmesi için farklı gürültülerin olmasından uzak durulmasına dikkat edilmelidir.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Gülcan Gökalp

Bir Cevap Yazın