Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Tasarımcının Hayatını Kolaylaştıran 6 Web Sitesi
1

Tasarımcı doğru materyalleri bir araya getirip bütünlük oluşturan kişidir, bu materyallerin hepsini kendisinin üretmesi çok zahmetlidir. Amerikayı yeniden keşfetmeye de gerek yok.

Nasıl bir tasarımda kullanılacak metinler için hazır fontlar var ise buna benzer şablonlar kullanarak kıymetli zamanlarınız boşa harcamak yerine, size yardımcı materyaller bulabileceğiniz, kendinizi güncel tutabileceğiniz veya ilham alabileceğiniz tasarımları bulabileceğiniz bir kaç adres önereceğim.

Unutmayın bir tasarımcı için en değerli şey “Zaman”dır.

Behance

Behance

Tasarımcılar kendi tasarım dünyalarını genişletmek için başarılı tasarımcıların illüstrasyonlarını tasarımlarını görmeli ne yapılmış incelemeli aklında yer etmeli kısacası “ilham” edinmeli. Bu site de tamamen bunun için, he tasarımcının üretme kabızlığı çektiği dönemler olur önünde şömine ve kahven olması her zaman yeterli olamıyor bu tarz siteler bunun için var.

Pinterest

pinterest

Bu site adeta bir hazine, algoritması sadece iyilere tanımlanmış sadece başarılı içerikleri kullanıcılarına gösteren harika bir ilham kaynağı. Dilerseniz baktığınız görsel benzerlerini veya görselin belli bir bölümünü kırpıp benzer görselleri aratabilir, kategorisel arama yapmak istiyorsanız ilgili kategorileri bir araya getirerek istediğiniz içeriklere ulaşabilirsiniz

 

Awwwards

awwwards

İnternet mecrasındaki en iyi organize edilmiş sitelerin vitrini diyebiliriz. Algoritması sitelerin tasarımı, kullanılabilirliği ve yaratıcılığı üzerinden ödüllendirir. Konusunda daha başarılı bir platform yok! Hele kategorize edebilme olanağı renk, konu, tasarım türü ve benzeri filtre seçenekleri ile aradığınızı bulmanız çok kolay.

Freepik

free-pik

Bu sitede tasarımınızda kullanabileceğiniz materyalleri (Vektörel çizimler, iconlar, görseller, smart objectler) arama motoru diyebiliriz tasarımcıların en cok işi düştüğü site diğer bi deyişle.

Wireframe cc

wireframe-cc

bu sitede kendi web sitemizin taslağını oluşturabilmemiz için oluşturulmuş bir artboard var. Ücretsiz, broswer ve kullanılabilir oluşu bize hızlıca yapacağımız sitenin taslağını çıkartmamızı sağlıyor.

Flat İcon

flat-icon

Sitenin mantığı neredeyse Freepik le aynı lakin sepet konsolunu kullanarak çoklu indirme özelliği sayesinde sizi tek tek uğraşma zahmetinden kurtaran. Aynı zamanda iconları gruplamışlar çok güzel yararlı ve kolay !

Akif Kurt

Grafik tasarım - Dijital Medya Uzmanı

Latest posts by Akif Kurt (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
67%
Güzel
33%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Akif Kurt
Grafik tasarım - Dijital Medya Uzmanı
1Yorumlar

Bir Cevap Yazın