Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
İçerik Pazarlaması Eğitimi ile Sahip Olabileceğiniz 5 Yetenek
1

İçerik pazarlaması eğitimi alarak günümüzün yükselen değeri dijital dünyada hatrı sayılır bir yer edinebilirsiniz. Peki, içeriği bu kadar önemli yapan etkenler nelerdir? İşte iyi bir içerik pazarlaması eğitimi alarak yapabilecekleriniz…

1.Dijital Dünyada Neler Olup Bittiği Sizden Sorulur

bnr_content-marketing

Dijital mecraları içerikten ayrı düşünemezsiniz. Eğer bu içerikleri oluşturan kişi siz iseniz, kaliteli içerik nasıl üretilir, ne işe yarar gibi kısacası içerik pazarlamasının nasıl yapılacağı ile ilgili konulara hakim olmanız kaçınılmazdır. İçerik pazarlaması yapabilmek için her şeyden önce iyi bir takipçi olmanız gerekir. Dolayısı ile ne hakkınd yazacağınıza karar vermek, dikkat çekici, yararlı, okuyucuların ihtiyscı olduğunda kolayca ulaşıp ihityaçlarını giderebilecekleri içerikler bulabilmeler için gündemi yakından takip etmeniz gerekir. Öyle ki artık dijital taraftaki gelişmeler artık sizden sorulur…

2. Anahtar Kelimeyi 10 Km Öteden Tanırsınız

content-marketing

İçerik pazarlaması eğitimi almadan önce anahtar kelime denince kafanızda canlanan absürd ifadelerin yerini artık daha profesyonel düşünülmüş kelime öbekleri alır. İçerik üretmek sizin için öyle bir hale gelir ki okuduğunuz, duyduğunu hatta sohbetini ettiğiniz her konudan bir anahtar kelime öbeği türetebilme yeteneğiniz gelişir. Bir makale yazmak istediğinizde anahtar kelime planlayıcının önünüze sereceklerini öngörebilecek duruma gelirsiniz. Bu konuda adeta Google ile yarışırsınız!

3. Okuyucu Odaklı Olmayı Öğrenirsiniz

Kaliteli içerik üretmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenebileceğiniz içerik pazarlaması eğitimi sizin artık bir okur olmaktan çıkıp yazar kimliğine bürünmenizi sağlar. İçeriklerinizi nasıl daha fazla okunur şekilde yazabileceğinizi düşünerek üretmeye başlar, Google için değil sitenizi ya da blogunuzu ziyaret eden kişiler için yazmaya başlarsınız. Başarılı bir içerik pazarlamacısının sırrı okuyucuyu maksimum fayda elde edebileceği içeriklerle buluşturmaktır.

4. Arama Motorlarının Aranan Adresi Olursunuz

Arama motorlarında üst sıralara çıkabilmenin en hızlı yollarından biri organik içerikler üretmektir. Kopya içerikler, çalıntı içerikler arama motorlarının botları tarafından hızlıca fark edilir ve bu da sıralamanızı düşürecek puanlar almanıza sebep olur. Bu nedenle doğru anahtar kelimeler kullanarak, tamamen sizin tarafınızdan okuyucunun aradığını bulabileceği, doğru okuyucuyu doğru adrese yönlediren kaliteli içerikler ile arama motorlarında üst sıralara hızlıca çıkabilirsiniz. Ancak bu yeterli olur mu derseniz, elbette yapmanız gereken daha önemli başka bir şey daha var: Kalıcı olmak. Yükseldiğiniz sıralarda kalabilmek için organik içerikleri üretmeye devam etmelisiniz.

5. Daha Kaliteli İşlere İmza Atarsınız

İçerik sadece bloglarda okuduğunuz makalelerden ibaret değildir. Sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız kısa yazılar, görseller, videolar, GIF’ler vs. hepsi birer içeriktir. Bu içerikler ne kadar kaliteli ve profesyonel ellerden çıkma olursa dijital dünyadaki varlığınız da o kadar sağlam olur. Daha fazla kullanıcıya kaiteli içerikler aracılığı ile ulaşabilir ve kendinizden söz ettirebilirsiniz. Kaliteli içerikler sizin kartvizitiniz olur ve sizinle iş yapmak isteyen biri için kaliteli oluşturulmuş içerikler oldukça ikna edici olabilir. Bu sayede farklı ve güzel işlere de imza atma fırsatına sahip olursunuz. Dolayısıyla içerik pazarlaması eğitimi size farklı kapılar da açabilir.

Özetlemek gerekirse, ister sosyal medya yöneticisi olun ister SEO uzmanı, eğer dijital mecralar üzerinde çalışıyorsanız içerik sizin de sorumluluğunuz olur. İyi içeriği herkesin oluşutrabilecek kadar kendini geliştirmesi gerekir. En azından kaliteli bir içerik görünce tanıyabilecek duruma gelmelisiniz. Bunun için de sık sık pratik yapmalı, iyi ya da kötü fark etmeksizin içerik pazarlaması yapmak istiyorsanız her an içerik oluşturmaya hazır olmalısınız.

İzlem Küsmen

Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İzlem Küsmen
Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.
1Yorumlar

Bir Cevap Yazın