Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
İçeriğinizin Daha Kolay Paylaşılmasını Sağlayacak Tüyolar
0

Hepimiz onaylanmaktan ve sözümüzün dinlenmesinden hoşnut oluyoruz. Bunu en çok sevenlerden biri de biri de pazarlamacılar. Bu yüzden, insanlar içeriğimizi paylaştığında bizde de övünme ve kendimize güvenme durumu oluşuyor. Bu işle uğraşanlar açısından içeriğin paylaşılması; yaptıkları işin ve ortaya koydukları ürünlerin iyi olduğu anlamına geliyor.

Fakat işler günümüzde bu kadar olumlu ilerlemiyor. Elde edilen incelemelere göre üretilen içeriklerden çoğu 10 veya daha az sayıda paylaşılmaktadır. Ama bunu bazı minik düzenlemelerle halletmek kolay. Bu şekilde istediğiniz paylaşım sayılarını elde edebilirsiniz.

Önceliğiniz Önemli İçerikleri Paylaşmak Olsun

Bu gerekliliği dikkate almanız şart. Gerektiği kadar yaratıcı içerikler ortaya çıkaramazsanız paylaşım sayısında artış elde etmeniz zor olacaktır. Harika tanıtımlarınız olsa bile içeriğinizin ilgi çekici olmaması bunun önünde. Ve bu daha büyük bir sorun yaratabilir.

Reklamlarınız ile  insanların ilgisini çekmeniz ve daha sonrasında içeriğinizin yetersiz olması insanların gözünde kötü bir imaj sahibi olmanıza neden olabilir. Daha sonra da paylaşacağınız içeriklere ön yargıyla yaklaşmaları olağan. Onlar için kötü bir deneyim olarak kalmak istemezsiniz 🙂

İçeriklerinizde Mutlaka Görsele Yer Verin

İçerik paylaşımlarımızı, sosyal medya üzerinden yapıyoruz. Sosyal medya görsel bir platform. Bu yüzden görsel kullanımı çok önemli ve gerekli. İlginç ve yaratıcı görseller kullanarak insanların dikkatini çekmek mümkün. Keza etkileşimi arttırmak için de en güçlü yollardan biri.

  •  Özel Görsel kullanımı, harika etkileşimler elde etmenize fırsat sağlar.

Paylaşım Butonları Ekleyin

Bu en çok blog yazanlar için önemli olmakla birlikte diğer taraflarda da büyük fayda sağlıyor. Eğer yoksa, sitenizin tüm sayfaları için birer paylaşım butonu eklemeyi düşünün deriz. Gerçek araçlar  kullanmak sizi diğerlerinden ayıracaktır.

İnsanlara Fikirlerini Sorun

Neleri paylaşmanız gerektiğini insanlara sorun. Belki “ Ne işe yarayacak? “ diye düşüneceksiniz. Eğer sosyal medya “ Çift taraflı iletişim mecrası “ ise muhakkak işe yarayacaktır. Bize güvenin 🙂

Hedef Kitlenizi de İçeriğinize Dâhil Edin

Kurumunuzun ya da markanızın farklı insanlar aracılığıyla tanıtılması, yani etkileyen pazarlamayı duydunuz mu? İçeriğiniz bu şekilde daha fazla etkileşim sağlayabilir. İlgili kişileri içeriğinize dahil ettiğiniz de güzel bir iş yapmış olacaksınız..

Başlıklarınız İnsanların İlgisini Çeksin

Karamsarlık yaratmak istemeyiz ama içeriğinizi insanlar çok fazla okumayacaktır. Acı ama gerçek 🙂 Bu yüzden başlığınızın insanların dikkatini çekmesi çok önemli. İçeriğinizin paylaşılması, bir nevi kullandığınız başlıkla alakalıdır.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Gülcan Gökalp

Bir Cevap Yazın