Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Herkesin Okuması Gereken En İyi 5 Dijital Medya Blogu
0

Dijital medya blogları, dijital dünyanın inceliklerine hakim olmak isteyenler için en iyi kaynaklar olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça geniş ve esnek olan bu alanda kendine ait farklı bakış açısı olan bloggerlar keşfetmek ve onları takip etmek faydalı olabilir.

İşte son zamanlarda ele aldığı konular ve içerdiği kaliteli içeriklerle yükselişe geçen dijital medya blogları… Keyifli okumalar!

1- Ann Handley : @annhandley

Wall Street Journal ‘ın çok satanlar listesinde yer alan “Everybody Writes: Your Go To Guide to Creating Ridicjlously Good Content adlı kitabın yazarı olan Ann Handley, aynı zamanda iyi de bir konuşmacı. Asıl mesleği de içerik uzmanı oşan Handley’in blogunu, içerik pazarlamasının nasış yapıldığını öğrenmek isteyenler, bir kütüphane olarak kullanabilirler.

Ann Handley’in blogundan en çok sevdiğim 3 içerik:

2- B2B Marketing Insider: @BrennerMichael

Daha çok içerik pazarlaması stratejilerine odaklanan Branner Michael,B2B (Business to Business) pazarlamanın sosyal tarafıyla ilgili önemli bilgileri de paylaşıyor. Gerçek hayatta da çalıştığı strateji departmanın yöneticisi olan Michael, blogunda okurlarıyla içerik pazarlaması dünyasında nelerin revaçta olduğunu nelerin artık işe yaramadığını güzel örneklerle paylaşıyor.

Brenner Michael’in blogundan en çok sevdiğim 2 içerik:

3- Brafton: @Brafton

whybrafton_groupimage

Dünyanın en hızlı büyüyen ve en çok bilinen içerik pazarlaması ajanslarından biri olan Brafton, elbette ki blogunda içerik pazarlamasına dair her şeyi eşe alıyor. Sosyal, dijital hatta reel pazarlamaya dair bir sürü faydalı bilgiye ve iyi iş örneklerine ulaşabileceğiniz bu blog, deyim yerindeyse baş ucu okumalarınızdan biri haline gelmeye hak kazanıyor.

Brafton’ın blogundan en çok sevdiğim 3 içerik:

4- BrandSavant: @webby2001

Blogun sahibi aslında iyi bir stratejist ve Brandsanvt’ın yaratıcı beyinlerinden biri olan Tom Webster. Dijital dünyada kullanıcı davranışları üzerine yaptığı incelemelerle sektörde nam salan Webster, 20 yıldır sektörde ve verilerden anlamlı hikayeler çıkarmaya çalışıyor. Blogunda dijital pazarlamaya dair önemli vurgular yapan yazar, doğal olarak, dijital mecralardan alınma veriler ve ölçümlemeyle ilgili yol haritası çiziyor.

Brandsavantin blogundan en çok sevdiğim 3 içerik:

5- Buffer Social: @buffer

Buffer Social, sosyal medya gönderilerinizi efektif bir şekilde planlayan ve zamanlayabilen bir mobil uygulama olan Buffer’ın blogu. Blog, yaratıcılık, analiz etme ve sosyal mecraları dönüştürme üzerine ipucu ve öneriler paylaşıyor. Yine de okuyucuların bu blogta dijital dünyanın akla gelen her yönüyle ilgili makaleler bulmaları mümkün.

Buffer’ın blogundan en çok sevdiğim 3 içerik:

Görüldüğü üzere, dijital medyanın her ne kadar keskin sınırları olmasa da, çoğu yazar içerik, sosyal medya ve veri ölçümleme konusunda odaklanıyor. Siz de dijital medya ile ilgileniyor ve kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız, bu üç konuya odaklanabilirsiniz. Blogları ve dijital dünyanın son gelişmelerini de takip etmeyi unutmayın!

İzlem Küsmen

Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İzlem Küsmen
Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.

Bir Cevap Yazın