Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Google Dijital Atölye Nedir?
0

Günümüzde üniversitelerin yaygınlaşmasıyla üniversite mezunlarının oranı oldukça arttı. Bununla birlikte, yeni mezunların işe giriş sürecinde de rekabet arttı diyebiliriz. Artık işe alım sırasında bir lisans diplomasına sahip olmak kimseye öncelik vermemekte. İşverenler ve şirketlerin insan kaynakları departmanları, eğitim bilgilerinizin yanı sıra başvurduğunuz alanla alakalı iş deneyimi, kurs ve sertifikalarla özgeçmişinizi süslemenizi, dolaylı olarak da o alana dair tutku ve birikiminizi görmek istiyorlarDijital pazarlama ve sosyal medya alanlarında bir kariyer planınız veya bu alanlara ilginiz varsa, bir an önce bu alanlarda sertifika veren kurs programlarını araştırmaya başlamanızı öneriyoruz. Bu konuda ilk adım olarak Google Dijital Atölye iyi bir seçim olacaktır.

 

Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye, dijital pazarlamanın temellerini tüm bilgisayar kullanıcılarına erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan bir kurstur. 23 konudan oluşan bu eğitim; online, ücretsiz ve sertifikalıdır. Konular birkaç derse (alt başlığa) ayrılmıştır ve her alt başlık ortalama 3 dakikalık videolarla anlatılmaktadır. “Ben videodan anlayamam, aklımda kalmaz.” diyenler için de her videonun altında transkript (not dökümü) mevcut.

-Peki konu bittiğinde öğrendiğimi nasıl pekiştireceğim?

Her videonun sonunda “bilginizi sınayın” butonu, orada da konu testleri mevcut. Dersleri bitirebilmek için konu testlerinden başarılı sonuç almak gerekiyor. Derslerin bitiminde de genel konu testinden geçip konuyu tamamlıyorsunuz.

Konuların belli bir sıralaması yok. İstediğiniz konu başlıklarını seçerek kendi sıralamanızı oluşturabilirsiniz. Örneğin eğitiminize Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başlığından başlayıp, web sitenizi kurun başlığıyla bitirebilirsiniz fakat önerimiz en basitten karmaşığa doğru gitmeniz olacaktır.

 

Konular

23 adet konu başlığından öne çıkanlar şu şekildedir;

  • E-posta ile pazarlama
  • Sosyal medya
  • Görüntülü reklamlar
  • Video
  • E-ticaret
  • Coğrafi hedefleme
  • Web analizi
  • Arama Motoru Pazarlamacılığı (SEM)
  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Sertifika

Dersleri bitirip, bilgi sınama testlerini ve genel konu testlerini geçtikten sonra tüm işlenen konuları içeren bir bitirme sınavını vermeniz gerekiyor. Bu sınavda başarılı olan herkes Google ve paydaşları olan T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)‘nin ortak sertifikasını almaya hak kazanır. Son olarak almış olduğunuz bu online sertifikanın çıktısını alıp özgeçmiş dosyanıza koyabilir veya direkt linkini istediğiniz sosyal paylaşım platformlarında paylaşabilirsiniz.

Betül Yeşilürdü

İstanbul Üniversitesi Dilbilimi öğrencisi.
Pazarlama stajyeri, yarı zamanlı gezgin, yarı zamanlı ponçik ev kedisi.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
100%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Betül Yeşilürdü
İstanbul Üniversitesi Dilbilimi öğrencisi. Pazarlama stajyeri, yarı zamanlı gezgin, yarı zamanlı ponçik ev kedisi.

Bir Cevap Yazın