Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Facebook’ta Topluluk Nasıl Oluşturulur?
0
Facebook toplulukları, hedef kitlenize ulaşma yolunda bir Facebook sayfasına güvenmeye kıyasla daha akılcı bir yoldur.

Facebook sayfanızın hayranları mı azalıyor? İnsanlara ulaşmak için yeni yollar mı arıyorsunuz? Bunlar için topluluk oluşturmak, hedef kitlenize ulaşma yolunda bir Facebook sayfasına güvenmeye kıyasla daha akılcı bir yoldur.

Hayranları Bir Araya Getirin

Facebook sayfalarının eskisi kadar etkinliği yok. Bunun yerine Facebook’ta gizli bir dünya var. “ Facebook Grubu”  Gruplar aynı ilgi ve hedefi amaçlayan insanları bir araya getiriyor. Bu grupların görünür olması veya gizli tutulması sizin elinizde. Facebook grupları özel topluluklar. Grup içinde sınırlama yok. Grup üyeleri, grup içinde ki tüm yayınlara ulaşabiliyor.

N

Başkalarının da açık olan gruplarına katılmanız mümkün. Fakat bunu kullanmanın en iyi şekli kendi gruplarınızı oluşturmak olacaktır. Facebook grupları, Facebook sayfaları gibi çalışmaz. Önce bu ayrımı yapabiliyor olmamız gerekiyor. Facebook gruplarında işleyiş daha farklı. Grubun tek amacı tanıtım yapmak değil. Facebook grupları, hedef kitlenize gizli ve özel bir alan yaratıyor.

Sonrasında yapacağınız şey kitlenizin hedefinin ne olduğuna karar vermek olacak. Grubu oluşturmak için; sol kenar çubuğunda bulunan Grup Oluştur butonuna tıklayarak ve sonrasında grubun kurulma amacını belirterek grubunuzu kurma amacınızı belirterek işleminizi tamamlamış oluyorsunuz. Sonrasında grubunuzu adlandırın. En iyi şekilde sonuçlar elde etmek istiyorsanız grubunuza doğru bir isim seçmelisiniz. Doğru isim seçmeniz, aramalarda kolay bulunmanızı ve insanların kolay aratmasını sağlar. Bu aşamada, grubunuzun aktif hale gelmesi için insanlara grubunuza katılmaları için davet yollayabilirsiniz.

Kişileri grubunuza dahil edin.

Grubunuza, konusuna uygun bir kapak resmi ve açıklama ekleyin. Kullandığınız görsel, grubunuzun adını yansıtmalı ve grubun neyle alakalı olduğu çıkarımını sağlamalı.

Kullandığınız görsel etkileyici olmalı.

Sonra bir açıklama ekleyin. Açıklamanızda işinizi üyelere anlatabilirsiniz. Son olarak, grubunuz için sosyal medyaya bağlantı verebilirsiniz.

Üyelerinizin sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için en iyi sitelerden makaleler paylaşın. Onlara deneyimlerinizden bahsedin. Size ihtiyaç duyduklarında onlara yardımcı olun. Bu şekilde iletişimi sağlamış olacaksınız. Uzmanlığınızı paylaşmak, otorite sağlamanızda katkıda bulunacaktır 🙂

Reklama Yer Verin

Topluluğu oluşturmanın en önemli anahtarı reklamdır. Ve bu reklamların insanların dikkatini çekmesi ve iletişim yaratması da önemli. Ne kadar çok insan sizi görürse, o kadar kişi tanır ve referans olur.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
100%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Gülcan Gökalp

Bir Cevap Yazın