Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Dijital Medya Uzmanlığının Yükselen Alanları
0

Bu Makalemizde Dijital Medya Uzmanlarının Dijital Medya Uzmanlığının Yükselen Alanları ile ilgili yetkinliklerine dayalı olarak, altı alanda uzmanlık medyası ile ilgili paylaşım yapmaya karar verdik. “Dijital medya uzmanlığı” teriminin dijital ortamda organizasyon ve sorumlulukların neler olabileceğini belirtmek istiyoruz.

  • Tasarım / Kompozisyon
  • Teknik / Programlama
  • Stratejik İletişim
  • Analitiği ve Veri Görselleştirme
  • İşletme Yönetimi
  • Global Bilgi

Dijital medyanın çalışma ortamları, tasarım, teknik, iletişim, analitik, küresel bilgi ve iş anlayışının çeşitli algoritmalarını kullanmayı gerektirir.

Tasarım / Kompozisyon

Bu tasarım, görüntü şekli, grafik yapımı, video düzenleme, sayfa düzeni, karakter çizimi ve kullanıcı arayüzü şemalarını içeren bir dizi yaratıcı faaliyeti içerebilir.
İnsanların bir tasarımla hangi şekilde etkileşime girdiğini anlamak için özellikle dokunmatik ekranların ve teknolojilerinin çoğalmasıyla birlikte, dokunsal temas ve görsel bildirim sağlayan önemli bir konudur.

Teknik / Programlama

Bu alan mühendis zekası gerekebilir; teknik beceriler, bilgisayar kodlama ve ağ oluşturma becerilerini içerebilir. Ancak medya içeriği üretiminde yer alan yazılım uygulamaları ustalık gerektirebilir. Bunlar animasyon, oyun, fotoğraf, televizyon veya filmlerle ilgilidir. Bir Yerel Alan Ağı veya İçerik Dağıtım Ağı’nı yapılandırmak mümkün olduğu gibi, HTML5‘te kod yapabilmek için Javascript, node.js veya bir C dili son derece kullanışlıdır. Dijital medyada teknik uzmanlık, yaratıcı yeteneklerin bu yeni “kültür ürünleri” uygulamalarıyla birleştirilmesini içerecektir. Ayrıca, teknik medya uzmanları liderlik, muhasebe, birlikten kuvvet doğar prensibi ve proje yönetimi becerilerinin kombinasyonunu gerektirir.

Stratejik İletişim

İletişim örgütsel hedeflerin ilerletilmesinde merkezi bir konudur. Yönetimin ve çalışanların uyumlaştırılması, müşteriler ve tedarikçilerle ilişki kurmanın merkezi bir noktasıdır. Sosyal ağlar hızla artıyor ve geleneksel medyayı büyütüyor veya değiştiriyor. Sosyal ağ, mobil telefon, kısa mesaj, görüntülü konferans, e-posta ve sanal gerçeklik, kar ve kar amacı gütmeyen kuruluşların her biri için yeni fırsatlar sunan mükemmel bir pazardır.

Bu makalemde size Küresel kültür oluşturan dijital medyanın yükselen alanlarını tartışmaya açmak istedim. Umarım bu bilgiler sizde ”Küresel Kültür’ün Yükselmesi” konusunda yardımcı olacaktır. Bu kültürü ülkemizde yaymak bizim için çok önemli ve gelecek nesillerimiz için yaratıcı bir betimlemedir.

Sizce Makale Nasıl?
Harika
100%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Murat Ayırkan

Bir Cevap Yazın