Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Başarılı Bir Pazarlama Ağı Oluşturmanın Sırrı
0

Başarılı bir pazarlama ağı oluşturmak için Müşteri toplantıları, endüstri konferansları  veya çalışan kutlamaları  olsun işin önemli kısmı olayların adil paylaşımlarından geçer. Bu olaylar önemlidir, ancak planlama, pazarlama ve yürütme için önemli zamanlar gerektirebilir ve bu da diğer görevlere ne kadar çaba gösterdiğinizi kanıtlar. Tüm bir ekip  etkinlik planlamasına  ayrılmış olması çok önemli olabilir fakat bütçeniz yoksa , etkinlik yönetim sürecini otomatikleştiren araçlar ve etkinlik platformları da dahil olmak üzere bunun yerine etkinlik teknolojisini kullanabilirsiniz.ancak . İş ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, etkinliklerinizi daha etkili bir şekilde yönetmenin bazı yollarını inceleyelim.

Etkinlik platformları

Eventbrite , dünyanın lider teknoloji platformudur. Müzik festivalleri, konferanslar, yarışmalar, bağış toplama araçları, oyun yarışmaları ve daha pek çok etkinliği barındırmak için bir çerçeve sağlamanın yanı sıra, etkinlik teknolojisi şirketi, bu etkinlikleri oluşturmak, tanıtmak ve barındırmak için gittikçe otomatikleşen ve entegre bir sistem sağlar.

Örneğin, “Daha Esnek Olacak 5 Temel Etkinlik Genişletmesi” adlı teknik raporunda , bir etkinlikte geçirmeniz gereken süreyi kısaltacak 130 uzantı da dahil olmak üzere, artık entegre edilebilen ve otomatik bir hale gelen bir etkinliğin birçok yönü tanımlanmaktadır. Bu uzantıların çoğunu zaten tanıyıp kullanabileceğinizden dolayı, bir etkinlik platformunu daha da kolaylaştırıyor.

Örnek olarak etkinlik biletleri satmak için kişiselleştirilmiş, otomatikleştirilmiş e-postalar göndermek için Eventbrite etkinlik platformundaki Mail Chimp’yi kullanabilirsiniz. Survey Monkey, konukların olayın ne düşündüğünü ve neyi iyileştirebileceğinizi belirlemek için önemli geri bildirim sürecini otomatik hale getirir. Ayrıca, Eventbrite’in Publish to Facebook ve etkinliğiniz hakkında bilgi sahibi olmak için Hootsuite ile entegre etme olanağı vardır. Son olarak, Zapier, sayısal olayla ilgili görevleri yerine getirmek için platformdaki otomasyon yeteneklerini genişletir, böylece manuel veri girişi ihtiyacını ortadan kaldırır.

Planlama Otomasyon Teknolojileri

Etkinlik planlama otomasyonu birçok açıdan ilerlemektedir. Bir süredir dolaşan radyo frekansı tanımlama (RFID) teknolojisi artık bir olayın yönlerini otomatikleştirmek için daha yaygın bir araç haline geliyor. Örneğin, kablosuz sistemler, katılımcılar için büyük ölçekli etkinliklerde kullanılabilir, önemli kaynaklardan tasarruf edilir. Ayrıca, depolanan bilgiler, etkinlikteki müşteri deneyimini geliştirmenize yardımcı olabilir.

Etkinlik katılım teknolojileri

Katılımcıların, etkinlik yönetimi sürecinin hayati bir parçasıdır. Gelecek etkinliklere dönen katılımcı sayısının yanı sıra şebekeleriyle paylaştıkları öneriler veya şikayetler arasında fark yaratabilir. Bu teknolojiler, sosyal duvarlar, canlı akış, ikinci ekran teknolojisi, insanların içerik paylaşımı ve katılımcı lojistiği gibi etkinlik katılımcılarla etkileşim kurmanın inanılmaz yollarını sunuyor.

Dikkat çeken bir başka alan, olay katılım araçlarıyla sanal gerçekliğin ve güçlendirilmiş gerçekliğin kullanılmasıdır. Birçok mekan Oculus Rift izleyicileri aracılığıyla alanlarının daha iyi bir bakış açısı sunmak için sanal gerçeklik öneriyor. Bununla birlikte, katılımcılarla etkileşimde bulunmak için bu teknolojiyi de kullanabilirsiniz. Sanal katılım seçeneği sunar,katılımcı çevrenizi fiziksel olarak yüksek oranda artış gösterir.

Biyometri ve Duygu Analizi

Yüz tanıma gibi biyometri teknolojilerinin güvenliğini güçlendirmek ve kolaylaştırmak için yardımcı olur. Katılımcının yanıtlarını  ölçmek için, duygu teknolojisi, yaş, cinsiyet  gibi demografik verilere ek olarak, bu gibi katılımcı verileri ruh hali ve katılım seviyesi olarak belirlenir. Örnekler arasında Sightcorp’un CrowdStats İzleyici Analizi sistemi, Visage Technologies’in yüz izleme ve analiz teknolojileri ve Mood.me’nin Yüz İzleme SDK’sı ve Duygu Tanıma SDK’sı yer alıyor. XOX duygusal teknoloji platformu bile katılımcı heyecanını ölçebilen bir duygusal birliktelik sağlar.

Latest posts by Erhan Pakaştiçalı (see all)

Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Erhan Pakaştiçalı

Bir Cevap Yazın