Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Google Adwords’ün Geleneksel Reklam Yöntemlerinden Farkı
0

İnternet pazarlama aracı kullanılmaya başlandığından beri pek çok e-ticaret sitesi de ürün satışında yerini aldı. Her bir marka kendi ürünlerini ön plana çıkarmaya başladı. Rekabet online pazarda da kendini göstermeye başladı. Pazarlama kampanyalarında geleneksel metotların yerini de online reklam planlamaları aldı. Google Adwords aracılığıyla e-ticaret ile uğraşanlara özel pazarlama alanı sunarak reklam çalışmalarına farklı bir boyut getirdi.

google adwords reklamları etkileri

 

Gelenekselden Dijitale Algı Yönetimi

Psikologlar online pazarlamada müşteri algısını çözümlemeye başlayınca, Google ve diğer arama motorları da kendi reklam alanlarını yaratmaya başladı. Google Adwords çalışmaları da tüketicinin online alanda ürün satın alma davranışından yola çıkarak gözün ilk üç satırda ve sağ sütunda yer alan ürünlere ve markalara takıldığını ve satın alma işlemi gerçekleştirirken de bu markaları tercih ettiğinden yola çıkarak bu alanları reklam alanı olarak belirledi. Google Adwords geleneksel pazarlama ve reklam çalışmalarında olmayan bir de fark getirdi ve ölçümlenebilir reklam kampanyalarını oluşturdu.

googleadwords,google arama, google reklam, e-ticaret reklamları

Geleneksel reklam yöntemlerinde en büyük sorun ya da markaya sunulamayan kıstas reklam kampanyasının  ölçümlenemez olmasıdır.

hurriyet gazetesi reklam etkileri

Firmalar harcadıkları para ve zamanın getirisini görmek istiyorlar. Geleneksel reklam kampanyalarında sadece olasılıklar bulunuyorken, Google Adwords çalışmalarında firma kendisine sunulan panelden kullanıcı bilgileri ile giriş yaparak tüm reklam çalışmalarını görebilmektedir. Tabi bu noktada en önemli konu kullanıcıya api panel değil orijinal Google Adwords panelinin sunulmasıdır.

Geleneksel reklam kampanyalarına meblağ her zaman çok fazla olabiliyorken, Google Adwords de günlük 100 lira gibi bir rakamla bile getirisi yüksek reklam kampanyaları yapılabilmektedir.

Takip Et

Çağla Tanrıverdi Kömür

Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM 🙂 İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...
Takip Et
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
0%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Çağla Tanrıverdi Kömür
Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM :) İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...

Bir Cevap Yazın