Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
Google Adwords Reklamlarının E-Ticaret Sitelerine Faydaları
0

E – ticaret siteleri günlük hayatımızdaki yerini aldığı zamandan beri pek çok kişi – ki özellikle vakti olmayan kişiler- internetten alışveriş yaparak vakit kazandı. Hal böyle olunca pek çok firma da e-ticarete yöneldi. Kurumlar artık mağazalarını online platforma açmış, teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor.

E-Ticaret Sitesi Nerede Görünmeli

E – ticaretin büyümesiyle, reklamlarda format ve platform değiştirmeye başladı. Önceden sadece Google Adsense gibi reklam alanları varken Google, e-ticaret sitelerinin artmasıyla Google Adwords uygulamasını çıkardı. Burada amaç, Google’da yaptığınız aramalarda firmanızın ilk sayfada ve hatta ilk üç sırada yer alması oldu.

googleadwords,google arama, google reklam, e-ticaret reklamları

Peki Neden Google Adwords Reklamları Tercih Edilmeli?

Kısa vadede getirisi hızlı olan Google Adwords reklamları optimizasyon için güçlü ve sürekli bedel istemesine rağmen e-ticaret siteleri neden Adwords tercih ediyor. Birkaç maddede bunları sıralamak mümkün:

Google Adwords reklamlarının önemi

1. Google Adwords reklamları ölçeklendirilebilir

Her pazarlamacı için en zorlayıcı işlerden birisi, ölçeklendirilebilir potansiyel iş kaynakları bulmaktır. Google Adwords reklamları, yüksek oranda ölçeklendirilebilir ve bu da bazı şirketlerin neden bunlara bir yılda milyonlarca para harcadığını açıklıyor. Yarar sağlayacak bir Google reklam kampanyası yaratırsanız, bu kampanyadan gelir elde etmemeniz için hiçbir sebep yok. “Tıklama başına ödeme” sistemi için daha fazla bütçe ayırırsanız, iş potansiyelleriniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır. Adwords reklamları, potansiyel müşteri arayan ama yeterli zamanı olmayan şirketler için yüksek oranda etkili bir yöntem.

2. Google Adwords reklamları ölçülebilir

TV ve dergi reklamları gibi geleneksel pazarlama kanalları ile karşılaştırıldığında, online pazarlama yüksek oranda ölçülebilir. Google Adwords reklamlarında “tıklama başına ödeme” sistemi online kanallarda da en doğru ölçülebilen yöntemlerden birisidir. Arama motoru optimizasyonu’nda doğru ölçüm elde etmek zor çünkü sıralamayı azaltan ya da arttıranların ne olduğunu her zaman net olarak belirleyemezsiniz. Sosyal medya da ölçülebilme konusunda aynı oranda zorluk içeriyor.

3. Google Adwords reklamları esnektir

Google Adwords reklamlarının faydaları, esnekliği ile doğru orantılıdır ve size birçok seçenek sunar. Bu sayede kampanya ve reklamlarınızı, ulaşmak istediğiniz kitleyi hedefleyen ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. Tüm bu sebepler ve firmaların müşteri kitlesine daha çabuk, her an her yerde ulaşabilmesi Google Adwords reklamlarını daha sağlam reklam aracı olarak konumlandırıyor.

Takip Et

Çağla Tanrıverdi Kömür

Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM 🙂 İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...
Takip Et
Sizce Makale Nasıl?
Harika
0%
Güzel
100%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
Çağla Tanrıverdi Kömür
Her gün Kaş'a yerleşme planları yapan ama İstanbul'u terk edemeyen, PR & Basın Danışmanı, İçerik Yazarı, Sosyal Medya Uzmanı, Eski Pazarlamacılardan kimler kaldı ki cümlesindeki KİM :) İddialı aşçı, Ailenin İletişimcisi...

Bir Cevap Yazın