Dijital Pazarlama
Şimdi Okunuyor
2017 ile Birlikte Gelen Dijital Pazarlama Trendleri
0

Dijital pazarlama trendleri 2017 yılının ilk çeyreğinde pek çok marka tarafından yakından takip ediliyor ve görünen o ki çok da seviliyor. Dijital dünyadaki yenilikleri, markanıza uyarlayarak dikkatleri üzerinize çekmek ve nihayetinde tüm bu ilgiyi kazanca dönüştürmek için önünüzde pek çok fırsat var. İşte son zamanlarda en çok tercih edilen dijital uygulamalar…

Canlı Yayın Uygulamaları Dijital Pazarlama Trendleri Arasında Öne Çıkıyor

canlı yayın sosyal medya

Periscope ve Facebook Live ‘den sonra Instagram da artık canlı yayın yapmanıza izin veriyor. Dijital pazarlama trendleri arasında 2017 yılının en çok sevileni olduğunu söylemek yanlış olmaz. Küresel olarak 400 milyonu aşkın kullanıcısı olan Instagram’ın bu özelliği sayesinde markalar çok büyük hedef kitlelere kolayca ulaşma avantajı yakalıyor.

VR ile Deneyimsel Pazarlama Hala Çok Güçlü

sanal gerçeklik deneyim pazarlama

Virtual Reality, yani sanal gerçeklik ürünleri artık mağaza vitrinlerinden inip evlerimize geliyor. Büyük ilgi gören sanal gerçeklik ürünleri, son zamanlarda markaların da ilgi odağına yerleşmiş durumda. Markalar bugün VR ürünleri kullanarak, pazarlamak istedikleri ürünleri potansiyel müşterilerinin satın alım öncesinde deneyimlemelerini sağlayarak gelir performanslarında kayda değer artışlar sağlayabiliyor.

Büyük Verinin Önemi Fark Edildi

büyük veri pazarlama

Büyük veriyi dijital pazarlama trendleri arasına almak için çok geç olduğunu düşünebilirsiniz; ancak bugün hala veriye hak ettiği değeri vermeyen pek çok şirket olduğu da üzücü bir gerçek. Neyse ki son zamanlarda gereken ilgiyi gösteriyor; ancak önemli olan veriyi doğru kullanabilmek. Büyük veriyi kullanarak artık kullanıcı ve takipçilerinize (kişiye) özel pazarlama kampanyaları düzenleyebilirsiniz. Özellikle e-ticaret ve sosyal medya kampanyalarında faydayı artırıcı etki yaratan büyük veriyi en kısa zamanda nasıl kullanacağınızı keşfetmekte fayda var.

Siz Hala Mobilde Yok musunuz?

mobil pazarlama

Markaların yaptığı en büyük hatalardan biri de mobili görmezden gelmek. Günümüzde masaüstü kullanımını ardında bırakmayı başarabilen mobil kullanım, her geçen gün giderek yaygınlaşmaya devam ediyor ve markalar da bunun farkına varmaya başlıyor. Kullanıcı deneyimleri mobile doğru evriliyor ve pazarlama teknikleri de onu takip ediyor. Artık reklam stratejileri kullanıcıları sürekli hareket halinde olarak hayal ediyor. Dolayısıyla hızlı, her an erişebilir olmak ve faydalı olana en kısa yoldan ulaşabilmek en önemli kriterler arasında yer alıyor. Henüz mobile uyumlu bir websiteniz ya da mobil uygulamanız yoksa yapılacaklar listenizi gözden geçirmeniz gerekebilir.

Sonuç olarak, yılın ilk çeyreğini geride bırakmak üzereyken tüm bu saydığımız dijital pazarlama trendleri pek çok marka ve şirket tarafından yoğun şekilde uygulanmaya başladı bile. Takip etmekte zorlandığımız hızda yenilenen trendlere ayak uydurmak için gereken alt yapıyı sağlarsanız, süreçlerinizin daha sağlıklı ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz.

İzlem Küsmen

Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.
Sizce Makale Nasıl?
Harika
50%
Güzel
50%
Fena Değil
0%
Olmamış
0%
Rezalet
0%
Yazar Hakkında
İzlem Küsmen
Marmara Üniversitesi İşletme mezunu. Destek Yatırım Menkul Değerler şirketinde İçerik Uzmanı olarak çalışıyor. Aynı zamanda Keyifli Alışveriş Dergisi ve İçerik Bulutu yazarlarından biri. Dijital medyayı ve sosyal medyayı çok seviyor.

Bir Cevap Yazın